Co warto wiedzieć o mleku owsianym?

Mnóstwo osób z różnych względów nie chce spożywać klasycznego nabiału. Alternatywą dla tradycyjnego nabiału mogą być na szczęście mleka oraz jogurty roślinne. Wśród jednych z najpopularniejszych rodzajów mlek roślinnych wyróżnić można napój owsiany ze strony www.bee.pl. Znajdziemy go nie tylko w sklepach z ekologicznymi produktami spożywczymi, ale także w supermarketach. Warto znać jego właściwości i zastosowanie.

Mleko owsiane zawiera cenne witaminy

Jak już wspomniano na wstępie, mleko owsiane jest jednym z najpopularniejszych mlek roślinnych. Znajdziemy w nim spore ilości węglowodanów oraz stosunkowo niewielkie ilości białka i tłuszczu. Niezaprzeczalną zaletą tego mleka jest to, iż nie wywołuje ono podrażnień i dolegliwości żołądkowych, co nierzadko ma miejsce w przypadku spożywania tradycyjnego nabiału. W mleku z owsa znajdziemy również spore ilości rozpuszczalnego błonnika. Jest on szczególnie pomocny dla zachowania prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Co więcej, spożywanie mleka owsianego może niezwykle pozytywnie wpłynąć na nasz profil lipidowy. Możemy spodziewać się między innymi obniżenia poziomu złej frakcji cholesterolu. W napoju owsianym nie znajdziemy zbyt dużej ilości kalorii. Z tego też względu napój ten będzie idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nadmiernymi kilogramami. Dzięki mleku z owsa nasza dieta odchudzająca ma szansę być skuteczniejsza. Mleka roślinne, w tym również napój owsiany nierzadko są fortyfikowane. Oznacza to, iż zawierają one witaminy i minerały, których naturalnie byśmy w nich nie znaleźli. Mowa tu przede wszystkim o witaminie D, nieodzownej dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu odpornościowego. W takim mleku możemy znaleźć także wapń, cenny dla naszego układu kostno-stawowego.

Do czego wykorzystać mleko owsiane?

Napój owsiany, tak samo jak każde inne mleko roślinne może zostać wykorzystany przez nas na wiele różnych sposobów. Z całą pewnością możemy użyć go do przygotowania posiłku śniadaniowego. Mowa tu przede wszystkim o owsiankach czy jaglankach. Płatki ugotowane na mleku owsianym smakują wyjątkowo dobrze, ze względu na jego delikatnie słodki smak. Nie ulega wątpliwości, iż napój owsiany doskonale sprawdzi się także w roli dodatku do posiłku. Możemy wypić mleko owsiane solo lub z dodatkiem aromatycznych przypraw, takich jak chociażby kurkuma czy cynamon. Mleko z owsa możemy wykorzystać także do przygotowania placuszków śniadaniowych czy naleśników. Użyjmy go także do pieczenia ciast czy do przygotowania budyniu.

Tło - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Posts Tagged with…